سامانه تلفنی «سراج» با هدف تصحيح قرائت قرآن رونمايی شد

مدير مؤسسه فرهنگی، تبليغی نخل از رونمايی سامانه تلفنی «سراج» همزمان با مراسم اختتاميه بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم خبر داد و افزود: سامانه تلفنی «سراج» با هدف تصحيح قرائت قرآن اقشار مختلف جامعه همزمان با مراسم اختتاميه بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم رونمايی شد.
مهدی كوه‌ساری، مدير مؤسسه فرهنگی تبليغی نخل، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به سامانه تلفنی «سراج» اظهار كرد: از حدود دو سال پيش، پس از تحقيقات انجام شده به اين نتيجه رسيديم كه تمامی مفاهيم، معانی و موضوعات قرآنی را به راحتی در اختيار اقشار مختلف جامعه قرار دهيم تا به سهولت به قرائت، ترجمه، تفسير، مفاهيم و معانی قرآن دسترسی داشته باشند.
وی افزود: اكنون شاهد نرم‌افزارهای قرآنی بسياری در بازار نشر هستيم اما متأسفانه اين نرم‌افزارها به دليل مشكلاتی كه برای نصب يا استفاده كاربران از آن را دارند، آمار استفاده اقشار مختلف جامعه از آن بسيار پايين است، بنابراين اقدام به راه‌اندازی سامانه تلفنی «سراج» كردم تا همه موضوعات قرآنی به صورت شنيداری در اختيار همه اقشار مختلف جامعه قرار بگيرند.
مدير مؤسسه فرهنگی، تبليغی نخل، با اشاره به استفاده از سامانه تلفنی «سراج» گفت: كاربران تنها به واسطه يك تلفن و آشنايی جزئی به اعداد صفر تا 9 می‌توانند از سامانه تلفنی «سراج» بهره‌مندشوند. اميدواريم با اجرای اين سامانه تلفنی بتوانيم به اهداف‌مان مبنی بر تصحيح قرائت شهروندان دست يابيم.
وی بيان كرد: علاوه بر كاربران عادی، پژوهشگران، محققان و دانشجويان می‌توانند برای تحقيقات و پروژه‌های‌شان از سامانه تلفنی«سراج» بهره‌مند شوند. اين گروه فرهيخته از جامعه می‌توانند به واسطه سامانه تلفنی، شماره نمابرشان را اعلام كنند تا تفاسير و ترجمه آيات مورد نظر برايشان ارسال شود.
كوه‌ساری اظهار كرد: در بخش ديگری از اهداف‌مان به منظور ايجاد جذابيت برای گروه سنی كودكان و بزرگسالان، قصه‌ها و حكايت‌های قرآنی را با صدای گويندگان در سامانه تلفنی «سراج» لحاظ كرده‌ايم تا شنيدن آنها برايشان جذاب باشد.
وی يادآور شد: هزينه استفاده از سامانه‌ تلفنی «سراج» پايين است برای مثال اگر كاربری روزانه يكساعت و در مجموع ماهانه 30 ساعت از سامانه استفاده كند، حدود سه‌هزار تومان روی قبض تلفنش خواهد آمد و اين رقم در مقابل ارقام ديگر سامانه‌ها ناچيز است.
مدير مؤسسه فرهنگی، تبليغی نخل تصريح كرد: از سال 89 تحقيقات، برنامه‌نويسی، محتواگذاری، توليد و ويرايش محتوا را برای اجرای سامانه تلفنی «سراج» آغاز كرديم و خوشبختانه توانستيم آن را همزمان با مراسم اختتاميه بيستمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم رونمايی كنيم.
وی افزود: برای هر استان سامانه تلفنی قرآنی را با نام‌های مختلف راه‌اندازی خواهيم كرد. همچنين كاربران تهرانی برای استفاده از سامانه تلفنی «سراج» می‌‌توانند با شماره تلفن 46880070 تماس بگيرند و به موضوعات قرآنی مورد نظر دسترسی داشته باشند.

شما اينجا هستيد:خانه اخبار فناوری اطلاعات سامانه تلفنی «سراج» با هدف تصحيح قرائت قرآن رونمايی شد